relacja z mobilnej wigilii dla samotnych

Miniony tydzień był niesamowicie intensywny i równie piękny. W ramach akcji Mobilna Wigilia dla Samotnych zrealizowanej dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi przygotowaliśmy 1000 paczek z wigilijnymi daniami i upominkami dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Cała akcja była możliwa dzięki współpracy z Miastem Łódź, restauracją Pho by Lilly Tran i ponad 70 najwspanialszymi wolontariuszami świata. Najpierw kilka dni gotowania i pakowania w restauracji Pho by Lilly Tran przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. Do paczek trafiło 450 kg karpia, 300 l barszczu, 6000 uszek, 150 kg śledzia, 250 kg kapusty z grzybami, 1000 porcji ciasta i mnóstwa upominków od darczyńców, partnerów i sponsorów akcji.

Później jeden dzień dostaw – wszystkie paczki zostały dostarczone w Wigilię do domów i mieszkań na terenie całego miasta, dzięki pomocy naszych fantastycznych wolontariuszy. Przez cały ten czas byli z nami i wspierali nas niesamowici łodzianie o wielkich sercach. Nasz najmłodszy wolontariusz miał 4 lata, a najstarszy 72 lata. Byli łódzcy restauratorzy, wietnamscy przyjaciele Lilly, wspaniali strażacy ochotnicy, nasi przyjaciele, lokalni politycy, a nawet Pani Prezydent Hanna Zdanowska.

Ogromnie i z całego serca dziękujemy im wszystkim. Dziękujemy też darczyńcom: Fundacja ESPA, Nakarmieni.pl, Nowa Nadzieja Bielawa Dom Dla Orłów, Jarek Pilecki, Coca-Cola, Flint Group Polska, Complex Pack Service, Andrzej Sabat, Magda Michalak, Bar Łodzianka.